Ђоковић поново показао ко је најбољи (видео)

© REUTERS / Toby Melville LivepicНовак Ђоковић
Новак Ђоковић - Sputnik Србија
Српски тенисер Новак Ђоковић тријумфално је почео 2017. годину, одбранивши титулу на турниру у Дохи после трилера и победе над светским бројем један Ендијем Марејом из Велике Британије, резултатом 2:1 у сетовима (6:3, 5:7, 6:4).

Ђоковић је одиграо још један драматичан сусрет у Дохи, у 10. гему другог сета испустио је три меч лопте, Мареј је изједначио на 1:1 са четири везана гема, али Новак није клонуо у одлучујућем сету, искористио је прву следећу меч лопту за победу, иако је и тада имао проблема да заврши посао.

Ђоковић је до 67. титуле у каријери дошао након два сата и 55 минута игре, али и повећао предност у међусобном скору на 25-11 у односу на тренутно највећег ривала.

Србин се бар донекле реванширао Мареју за пораз на Завршном мастерсу у Лондону, што ће му донети велику дозу самопоуздања у походу на повратак на тениски врх.

Турнир у Дохи играо се за наградни фонд од 1.237.790 долара.