У образложењу своје одлуке, ЦАС је истакао да је ФСС имао разлога да се жали, када је навео да је УЕФА прекршила сопствени статут, односно члан 5.1, према којем је за чланство у УЕФА потребно да земља буде независна и да је признају Уједињене нације, додајући, међутим, да је тај члан „амбивалентан“ и да захтева појашњење.
Са друге стране, Фудбалски савез Косова одбијање захтева ФСС-а види као „последњу победу против српске државе“, преноси „Коссев“
„Када се узме у обзир да у УН не постоји формално признање земаља, комисија ЦАС-а интерпретирала је члан 5.1 Статута УЕФА да значи да територију на којој се налази фудбалски савез треба да призна као независну државу већина чланица УН. Комисија ЦАС-а утврдила је да је овај предуслов испуњен када је у питању Фудбалски савез Косова, као и да је такав закључак у складу са вољом коју је исказала већина савеза — чланица Конгреса УЕФА, а то је да прихвате Косово у своје чланство“, наводи се у образложењу одлуке и додаје:
„У складу с тим, жалба ФСС је одбијена.“
ФСК: Аргументи јачи од жеље
Аргументи УЕФА били су јачи од жеље Србије, тврде, са друге стране, из косовског фудбалског савеза, након одлуке суда. Додају и да је освојена „последња победа против српске државе“.
„Веома добра вест овог јануарског дана за ФСК, који је освојио последњу победу против државе Србије, односно српске делегације. Председавајући УЕФА, господин Чеферин, управо ми је јавио да је спортски арбитражни суд као неоснован одбио захтев Србије да укине одлуку о пријему Косова у УЕФА“, наводи се у саопштењу председника косовског фудбалског савеза, Фадиља Вокрија.
„Ово је био последњи покушај Србије да промени одлуку, али аргументи УЕФА били су јачи од жеље Србије да заустави наш пријем“, додаје се, такође.
Вокри истиче и да је овим „поново побеђена српска држава која је платила стручњаке“ да пониште одлуку УЕФА-е, а да су „ућуткани“, додаје, и „скептици који су веровали да је одлука УЕФА донета на Конгресу 3. маја 2016. године могла да буде оповргнута“.
Фудбалски савез Косова постао је члан УЕФА у мају прошле године, на Конгресу ове организације у Мађарској. Укупно 28 националних фудбалских савеза тада је гласало за пријем Косова, док је 24 било против тога.