„Што се тиче поменуте вести, она је у рангу са осталим неоснованим оптужбама нас и наше земље, укључујући и хакерске нападе против целог Запада, мешање у изборне кампање већине западних земаља, везама Трампове администрације са руским тајним службама и много другог. Нисмо добили ниједну чињеницу ни за једну од ових неоснованих тврдњи“, рекао је Лавров на конференцији за медије.
Руска амбасада у Лондону се нешто раније огласила на Твитеру и у одговору на твит Телеграфа са линком ка чланку који је објављен као ексклузива је наведено: „Телеграф рециклира одавно одбачене вести како би појачао тензије са Русијом. Као и увек, нема доказа, чисте зле намере. Шта ће бити следеће недеље?“
Телеграф је у недељу објавио да је „Русија планирала да убије бившег премијера Црне Горе Мила Ђукановића и да збаци његову Владу прошле године“.
. @Telegraph: recycling long-discarded news to stoke tensions with Russia. As usual, no evidence, pure innuendo. What next Sunday? pic.twitter.com/kc3Xgh7Jib
— Russian Embassy, UK (@RussianEmbassy) February 19, 2017
Позивајући се на изворе из британске владе, лист тврди да су државни удар на дан парламентарних избора током којег је планирано заузимање зграде Скупштине и убиство прозападног лидера, водили руски обавештајци уз подршку и благослов Москве, како би саботирали план Црне Горе да се учлани у НАТО,
И из Савета федерације Русије поручују да представљени извештаји нису поткрепљени никаквим доказима.
Према речима члана Одбора за међународне послове Савета федерације Русије Олега Морозова, извештаји о наводној умешаности Русије у покушај државног удара у Црној Гори нису поткрепљени никаквим доказима.
„За ове лажне вести нема никаквих доказа који би подржали њихову истинитост, ништа није истина“, рекао је руски сенатор.
Он је додао да ако се прате закони политичке логике, постаје очигледно да нема смисла да се Русија меша у унутрашње ствари Црне Горе.
„Ово видим као наставак општеевропског тренда у последње време, према којем за све што се дешава у Европи оптужују Русију“, истакао је Морозов.