Ова невладина организација са седиштем у Лондону наводи да избеглицама и мигрантима који се у Србији налазе на путу ка ЕУ недостаје адекватна заштита.
Процесуирање ратних злочина и злочина против човечности и даље се одуговлачи, док је позиција главног тужиоца за ратне злочине остала упражњена, наводи АИ у Извештају.
Напомиње се да је поступак против бившег шефа Државне безбедности Радомира Марковића и тројице бивших високих функционера ДБ-а за убиство новинара Славка Ћурувије у априлу 1999. године у застоју, након што се кључни сведок није појавио на суду.
У извештају за 2016. о стању људских права у Србији, „Амнести“ тврди и да су провладини медији у Србији наставили дискредитацију независних новинара и бранилаца људских права, укључујући канцеларију омбудсмана“.
Наводи се и да су независна новинска удружења забележила десетине инцидената, чија су мета били новинари, а у које спадају и физички напади и претње смрћу.
„Амнести“ наводи и да је у Београду забележено неколико случајева присилног исељавања, укључујући рушење објеката и расељавање станара у Савамали.
Извор: Танјуг