Раније је лист „Вашингтон пост“ јавио да је Сешонс 2016. године као сенатор два пута разговарао са Кисљаком. Међутим, политичар није говорио о овим контактима у Сенату одговарајући на питања током расправе. Лидери демократа у Представничком дому и Сенату, Ненси Пелоси и Чак Шумер, сматрали су да је то лаж под заклетвом и захтевали оставку генералног тужиоца.
„Не мислим да постоји нешто лоше у томе што се амерички сенатор састао са амбасадором Русије… Са мном су били професионалци, а не политичари. Разговарали смо о важним међународним питањима. На том састанку сам сазнао нешто ново“, рекао је Сешонс за телевизију „Фокс њуз“.
На питање водитеља да ли тужилац дели мишљење председника Доналда Трампа да тврдње демократа представљају „лов на вештице“, Сешонс је одговорено двосмислено.
„Не мислим да су легитимне (тврдње). То је надувано ван свих разумних граница и није било фер“, истакао је он.
Сешонс је одбацио спекулације да је са руским представницима разговарао о изборима.
„Нисам се редовно састајао са званичницима Русије да бих на дневни ред изнео било шта у вези са предизборном кампањом“, рекао је он.
Тужилац је такође коментарисао своју одлуку да се искључи из будућих истрага о предизборној кампањи.
„Самоискључивање није признавање било каквог нарушавања. То се једноставно тиче тога да ли вас виде као непристрасног при решавању овог случаја“, нагласио је он.
Министарство правде и Бела кућа саопштили су да се Сешонс састао са руским амбасадором као сенатор и члан Одбора за оружане снаге, а не као Трампов присталица. На тај начин, са становишта администрације, Сешонсове речи у Конгресу нису биле лаж.