„Никада нисмо видели ниједан доказ, никада нисмо чули ништа поуздано“, рекао је Песков одговарајући на питање како Москва процењује оптужбе против Русије. Према његовим речима, све што је могло да се види у јавном домену је део извештаја једне од обавештајних агенција. „И, по мом скромном мишљењу, ово није документ високог квалитета, у смислу да ли је достојан поверења“, закључио је портпарол.
Почетком јануара ЦИА, ФБИ и НСА објавиле су извештај у којем се још једном оптужује Русија за мешање у америчке председничке изборе, али те агенције нису пружиле никакве доказе, позивајући се на тајност. Истовремено из извештаја следи да су обавештајне службе закључивале о „тајним операцијама Русије да утиче на изборе“ према изворима као што су извештаји руске телевизије и писања на друштвеним мрежама. Скоро половина извештаја била је посвећена телевизији РТ и новинској агенцији „Спутњик“, а подаци о РТ били су стари пет година.
Трамп довољно прагматичан да би говорио о потреби дијалога са Русијом
Председник Доналд Трамп довољно је прагматичан да би говорио о потреби за дијалогом Русије и САД, рекао је Песков.
„У ствари, разговор је обећавао. Он је врло прагматичан, мислим на председника Трампа. Он не крије чињеницу да се не слаже са Русијом у многим стварима, али је довољно прагматичан да би говорио да морамо да разговарамо, да треба да водимо дијалог, да упоређујемо своје ставове како бисмо пронашли заједнички језик“, одговорио је Песков на питање новинара какав је био телефонски разговор председника Владимира Путина и Трампа и каква је била Путинова реакција.
„И без обзира што у нашим односима постоје неки ћорсокаци, он каже да постоји низ питања о којима се не можемо усагласити, о којима никада нећемо моћи да постигнемо договор са вама, са Русијом. Али он истовремено каже да морамо да се састанемо и започнемо дијалог. Међутим, нажалост, не знамо када би овај дијалог могао да почне“, рекао је Песков.
Телефонски разговор Путина и Трампа одржан је 28. јануара 2017.