Уместо да подрже своје тврдње, панел и сенатори поновили су своје инсистирање да се Русија бави „лажним вестима“.
Грејем, републиканац, доследан је критичар председника, и био је један од водећих гласова који су покушали да поткопају легитимитет Доналда Трампа као председника распрострањивањем тврдњи о мешању Русије у његово име.
„Пропаганда. Шпијунажа. Уцена. Свргавање. Верзије овога у 21. веку су ’лажне вести‘, ’хаковање, компромат и политичка хапшења‘“, рекао је у свом уводном говору сенатор Род Ајланда Шелдон Вајтхаус, демократа који председава одбором заједно са Грејемом.
„Руси су у овоме дуго времена. Они су прилагодили старе методе новим технологијама, користећи друштвене медије, малвере и сложене финансијске трансакције, али су саме тактике ванвременске“, наставио је Вајтхаус.
Са своје стране, сенатор Конектиката Ричард Блументал тврдио је да мешање представља рат.
„Ми смо нападнути и увучени у рат“, тврди Блументал. „То је рат усмерен против наше демократије и наше привреде на скали која је незамислива за већину Американаца“.
Због више навода да је „руска пропаганда“ представљала значајан аспект тзв. мешања, па чак и рат, Спутњик је упитао сенатора Грејема да ли сматра да десетине америчких грађана који раде за руске медије, укључујући и Спутњик, представљају саучеснике у некој врсти злочина.
Грахам није оклевао да одговори и одмах је рекао „Не, не. Мислим да не морате да гледате РТ ако то не желите“.
„Неке земље не желе да емитују руску телевизију, не говорим о томе. Само кажем да постоје технике које руска влада користи, а користи медије за ширење онога за шта ја мислим да су лажне вести и пропаганда“.