„Биокад“, једна од највећих руских иновационих компанија која је у могућности да у потпуности самостално затвори производни процес, у себи обједињује научно-истраживачки центар светског нивоа, савремену фармацеутску и биотехнолошку производњу и клиничка испитивања која одговарају светским стандардима.
Та компанија производи препарате који су предвиђени за лечење најтежих болести данашњице: рака, ХИВ, хепатитиса. „Биокад“ има своја представништва у САД, Бразилу, Индији, Кини и још неким државама.
Ускоро се очекује отварања сталног представништва и у Вијетнаму, изјавио је за Спутњик генерални директор компаније Дмитриј Морозов.
„Први контигент смо послали у Вијетнам прошле године. Сада се налазимо у фази када ишчекујемо све неопходне сертификате Министарства здравља Вијетнама. Али пошто су квалитет и ефикасност наших препарата већ познати у тој азијској земљи, Министарство је и без свих неопходних лиценци и дозвола већ наручило следећу туру лекова. Нема много компанија на свету које производе препарате које ми правимо. Раније је Вијетнам набављао лекове тог типа из Швајцарске, али то је било прескупо за њих. Из перспективе односа цена–квалитет, ми смо приступачнији од Швајцараца. Наши производи су квалитетни, а цена је приступачнија“, објашњава генерални директор фирме „Биокад“.
Дмитриј Морозов истиче да ће до краја године компанија испоручити у Вијетнам око 10.000 флашица „ритуксимаба“, препарата за лечење леукемије. У зависности од тока болести и од фазе у којој је откривена, тај лек може да обезбеди дуге фазе ремисије или потпуно излечење болесника.
Иста количина лека „авегра“ требало би да буде испоручена, а тај препарат је намењен лечењу злоћудних тумора. Ту је и „гертикад“, препарат за лечење рака дојке. То су пак буквално мрвице наспрам реалних потреба здравственог система Вијетнама.
Директор „Биокада“ тврди да је тој земљи потребно бар десет пута већа количина тих лекова.
Дмитриј Морозов не види никакве препреке да његова фирма у потпуности освоји тржиште те азијске државе, јер на вијетнамском тржишту нема правих конкурената.
Отварање представништва у Ханоју свакако ће помоћи пласману руских лекова и добијању свих неопходних сертификата и употребних дозвола.