Брнабићева је одговарајући на питања новинара рекла да ће то министарство објавити званично објашњење, „јер није добро за државу да се лицитира са бирачким списком“.
„Не знам како бих то прокоментарисала, то није тачно. Мислим да се то гледа прилично паушално. Није релевантно поредити попис становништва и јединствени бирачки списак“, рекла је она.
Како каже, бирачки списак има недостатке и они постоје углавном зато што се пре 2012. године, када је донет Закон о јединственом бирачком списку, он водио на локалу.
„Тако да су и те грешке са локала, које су тада биле, пренете у јединствен бирачки списак, а који се од тада ажурира. Тренутно, какав год био, он јесте најбоље ажуриран од било којег у претходном периоду“, навела је министарка.
Што се тиче гласова у дијаспори, додаје, ти грађани се пријављују ако желе да гласају, а ако не постоји довољан број бирача онда се, нажалост, не отвара то бирачко место.
„Тако је увек било и ту имате одређен број бирача, односно дискрепанцу између бирачког списка, пописа и онога колико људи је изашло да гласа. Чини ми се да се пореде неке ствари које су неупоредиве“, нагласила је Брнабићева.
Извор: Танјуг