Истовремено, саговорници „Њујорк тајмса“ нису могли да прецизирају шта је конкретно изазвало повећани интерес бироа за Пејџа: његови састанци у руској престоници, прислушкивани разговори представника руских власти или други фактори.
Сâм Пејџ је више пута негирао тврдње специјалних служби. Саопштења о наводним доказима да је он руски агент, он је назвао „апсолутно лажним“.
Портал „Баз фид“ раније је објавио чланак у коме се говори да је 2013. године Пејџ, тада консултант у области енергетике, наводно контактирао са представницима руске обавештајне службе. Притом, на место Трамповог саветника Пејџ ступио је тек 2016. године.
Извештај „Баз фида“ један је од последњих у читавом низу медијских извештаја о наводним контактима чланова Трамповог предизборног штаба са „руском обавештајном службом", или „руским званичницима“. Тренутно ове податке разматрају Сенат и Представнички дом америчког Конгреса.
Русија је у више наврата негирала оптужбе америчких обавештајних агенција да је покушала да утиче на изборе. Сличан став заузео је и сâм Доналд Трамп који је таква саопштења окарактерисао као „лов на вештице“.