Пуповац је за Н1 рекао да о томе нема никаквих сазнања.
„То је гнусна лаж, коју немам намеру ни да оспоравам, јер таквих ствари је, нажалост, било и вероватно ће бити, и не знам шта бих вам више рекао на ту причу, а и не разумем зашто поједини медији томе дају простора. Могли су да провере. Дата им је могућност да назову представника градске организације СДСС Станка Мијића, могли су да га позову, али нису, него су пустили у медијски простор гнусну лаж и клевету“, рекао је Пуповац.
Пуповац је рекао да то није пракса СДСС.
Он је, међутим, потврдио да је раније странка људима који имају право гласа у Хрватској, а налазе се у Србији, пружала, како је рекао, логистичку подршку и помоћ.
То се, како је објаснио, чинило тако што им се омогућавало да могу да гласају у Србији на парламентарним изборима, а на локалним изборима у сарадњи са Комесаријатом за избеглице Србије организован им је групни превоз.
„Али плаћања никаквог с наше стране никада није било“, изричит је Пуповац.
Хрватски медији објавили су ових дана да су Срби, који живе и раде у Србији, а имају личну карту Хрватске и право гласа на изборима, наводно организовано долазили у Хрватску, где им је плаћано по 2.000 куна за четири гласа.
Драган Миланко из Обровца, који живи у Београду, изјавио је за РТЛ да је на дан избора видео три аутобуса и више од 50 аутомобила са Србима из Хрватске, који живе у другим земљама.
„Плаћају по 2.000 куна четири гласа и превоз из Србије довде. На тај начин купују гласаче, купују гласове, вероватно и побеђују због тога. Углавном, мислим да средства из Српског националног већа иду на терет пореских обавезника Републике Хрватске“, рекао је Миланко за РТЛ.
Говорећи о Србима који су избрисани из бирачких спискова, а којих у протекле четири године има око 67.000, Пуповац каже да је то значајан постотак људи којима је на основу Закона о пребивалишту, одузето право гласа.
Навео је да је СДСС имала проблем чак и са неким кандидатима на листама који су избрисани из евиденције, који су избрисани из евиденције, иако живе и раде у својим срединама.
Танјуг