Прва жена је пред камерама испричала да ју је стриц натерао да се уда за терористу. Њему је обећано унапређење у овој терористичкој организацији, којој је припадао. Убијен је пре две године, а судбина њеног мужа је непозната. Остала је сама са кћеркицом од 13 месеци. Жена је покушала да се повеже са ујацима који служе у ирачкој државној војсци, али су јој муж и његови саборци претили смрћу.
Док је покушавала да контактира са својим ујацима, ухватио ју је муж. Био је бесан и урлао је: „Покушаваш да одаш податке својим ујацима?!“. Потом јој је поломио СИМ картицу.
Ова млада жена је молила свог мужа да напусте Мосул и да се предају ирачким државним органима, али он је то одбио.
Када су другу жену питали да ли је удата за терористу ДАЕШ-а, само је потврдно климнула главом. Потом је додала да јој је муж убијен. Отац ове жене је такође био припадник ДАЕШ-а, али је и он пре неколико дана убијен.
Трећа жена је током снимања на рукама љуљала бебу. Њен муж је наводно убијен током бомбардовања. Он се заклео на верност терористичкој организацији ДАЕШ још 2014. године, када су милитанти заузели Мосул.
Коментаришући наводе ових жена, Шакир Џаудат, шеф федералне полиције Ирака, изјавио је за Спутњик да „ове жене, које су пристале да пред камерама одговарају на питања, очигледно немају шта да крију и може се рећи да нису биле умешане у злочине“. Према Џаудатовим речима, сведочења ових жена користиће се као материјал у истражним поступцима, а ове жене ће до даљег остати на слободи.
Према мишљењу шефа федералне полиције Ирака, у скорије време се могу очекивати десетине или стотине терористкиња ДАЕШ-а, које ће покушати да као избеглице напусте ослобођене територије. Жене које раде у ДАЕШ-у најчешће су снајперисткиње или књиговође. Познато је да су се терористикиње које су учествовале у борбама зверски опходиле према цивилима, посебно према женама и деци.