„Новинарство одбацује такве застареле концепте као што су докази. Њих су заменили памфлети“, саопштила је Амбасада на свом налогу на Твитеру.
Journalism is getting rid of outdated concepts like evidence. It is pamphleteering (read @gilliantett, @FT). pic.twitter.com/6n5FOfKUll
— Russian Embassy, UK (@RussianEmbassy) July 15, 2017
Уз твит је приложен чланак „Тајмса“ под називом „Хакери које подржава Русија покушавају да нападну британску енергетску мрежу“.
У тексту се новинари ни на кога не позивају, већ само напомињу да је у јуну Савет за снабдевање електричном енергијом напала група која „очигледно има везе“ са руском обавештајном службом.
Западни медији константно објављују чланке о томе да су „руски хакери“ напали неке системе у различитим земљама. Они обично не износе никакве доказе, или се позивају на неке неименоване саговорнике. Неки новинари већ су платили својом каријером за ширење непроверених информација о Русији.
Ово није први пут да руска амбасада у Великој Британији скреће пажњу на такве текстове. Она често на њих реагује са хумором. „Хвала Богу, овај пут није Русија!“, била је реакција у мају на чланак „Тајмса“ под насловом „Брисел се меша у наше изборе, упозорава Мејова“.