Јован Павле Први — папа 33 дана
Јован Павле Први се памти као „насмејани папа“ због његове благе нарави и личне топлине.
Само 33 дана након што је постао папа, умро је у свом кревету 1978. године. Ватикански доктор је утврдио да је узрок смрти срчани удар, мада гласине да је отрован трају до данас.
Међутим, најкраћи боравак на трону имао је папа Урбан Седми 1590. године. Улагао је велике напоре помажући сиромашним становницима Рима. На пример, наређивао је пекарима да јефтиније продају хлеб, а разлику је покривао додавањем из свог џепа. Умро је од болести само 13 дана након што је именован, а његово крунисање се никада није десило.
Виљем Хенри Херисон — председник САД 32 дана
Девети председник САД је можда „уговорио“ болест која га је убила на дужности.
1841. године Харисон је одржао најдужи инаугурациони говор по хладном мартовском времену, а да при том није носио ни капут, ни шешир.
Прехладио се, добио упалу плућа, а следећег месеца постао је први амерички председник у историји који је умро на положају.
Са 68 година он је био најстарији председник САД до избора Роналда Регана, 150 година касније.
По једној од теорија сматра се да је он заправо умро од кичмене грознице, којом се заразио због воде у Белој кући, која је у то време била контаминирана канализацијом у Вашингтону.
Алан Фишман — извршни директор три недеље
Господин Фишман је ангажован у септембру 2008. године да би водио штедионицу компаније „Вашингтон мутуал“. „Као и сви остали у послу, ’ВаМу‘ се суочава са великим притисцима“, рекао је он када је преузео посао.
„Морам да трчим и ја сам спреман то да радим“.
Али то трчање постало је спринт, а не маратон. Био је на послу неколико недеља, када је спроведена истрага у банци због чијих резултата је Влада присилила банку на продају „ЈП Моргану“. Ово је био највећи пропуст банке у историји САД.
Џек Келер — директор за комуникације у Белој кући 11 дана
Пре Скарамучија, директор за комуникације Беле куће који се најкраће задржао на тој позицији био је Џек Келер.
Он је именован за време администрације председника Роналда Регана 1987. године, али је поднео оставку након што је обелодањено да је био члан Нацистичке омладинске групе као десетогодишњак у родној Немачкој.
Рекао је да то није разлог његовог одласка, већ је у писму којим је поднео ставку навео да жели да створи простор за нову екипу.
Џејн Греј — краљица 9 дана
Шеснаестогодишњакиња Џејн Греј била је жртва секташког превирања широм Енглеске у 16. веку.
У сендвичу између својих рођака Едварда Шестог и Мери Прве, добила је круну Енглеске и Ирске када је Едвард Шести умро, јер је била протестант као он. Пошто се јавност окренула против ње, саветници монарха су се заклели на верност Мери Првој и прогласили је за краљицу.
Лејди Џејн је одрубљена глава због издаје.
Мери Прва је владала пет година током којих је убијено на стотине људи који нису били католици. Остала је упамћена по надимку Крвава Мери.
Дуц-Дуц — цар Вијетнама три дана
Император Дуц Дуц владао је од 20. до 23. јула 1883. године. Прекршио је правила за време жалости за својим оцем тако што је позвао коцкаре и забављаче на своје крунисање. Било му је довољно да га коштају престола, а осуђен је и погубљен тако што је отрован. Историчари верују да је можда умро у заточеништву.
Дејвид ван Рујен — министар финансија три дана
Пошто га је јужноафрички председник Јакоб Зума поставио на место министра финансија, обећао је да ће „поједноставити питања јавних финансија“, али му није дозвољено да обавља своју дужност.
За мање од недељу дана, Зума се повукао и вратио бившег министра финансија Правина Гордана, који је пет година радио тај посао.
Јозеф Гебелс — немачки канцелар један дан
Адолф Хитлер написао је у свом тестаменту да би дужност канцелара требало да припадне његовом министру пропаганде Јозефу Гебелсу.
Хитлер је извршио самоубиство, а Гебелс је био канцелар само један дан пре него што су он и његова супруга убили своју децу и сами починили самоубиство.
Луј Антоан — краљ Француске 20 минута
Пошто му је отац, Шарл Десети свргнут са престола 2. августа 1830. године, Луј Антоан је постао краљ Луј Деветнаести, али је абдицирао пошто није могао да поднесе непопуларност своје династије. Извори кажу да је провео двадесет минута премишљајући се да ли да потпише папире о абдикацији или не. Пренео је престо на свог нећака, војводу Орлеана и остатак живота провео у Шкотској.
Лирој Росениор — фудбалски менаџер 10 минута
Спектакуларно кратак мандат господина Росениора никада неће бити превазиђен у фудбалском свету и ван њега. Пошто је био менаџер Торкаи Јунајтеда годинама, 2007. године донесена је одлука да поново преузме то место. Десет минута, пошто је одржао инаугурациону конференцију за новинаре, локални конзорцијум је преузео Јунајтед и Росениор је добио „педалу“, преноси Би-би-си.