У том стилу и радовима Александра Родченка и Казимира Маљевича, који су творци овог правца, биће украшене улице, пословне зграде, тржни центри, јавни превоз, метро и сви тргови на којима ће празник бити прослављан.
Више од хиљаду празничних плаката биће постављено на московским улицама и у метроу, а прикази на њима ће бити подељени у седам тема: „Москва осваја“, „Москва ствара“, „Москва гради“, „Москва поставља рекорде“, „Москва иновира“, „Москва открива“ и „Наше победе“.
Конкретно, на плакатама „Москва ствара“ моћи ће да се виде портрети композитора Александра Скрјабина, песникиње Марине Цветајеве, балерине Маје Плисецке, писаца Александра Островског и Бориса Пастернака, позоришног режисера Константина Станиславског и других познатих Московљана.
Под слоганом „Москва поставља рекорде“ биће слике најбољег фудбалског голмана 20. века Лава Јашина и легенде светског хокеја Валерија Харламова.
На плакатама са слоганом „Москва осваја“ биће портрет конструктора Александра Јаковљева, који је био на челу експериментално-конструкторског бироа, у коме су стварани авиони који су оборили 86 светских рекорда. Данас тај биро носи његово име.
Постављање плаката је већ почело и биће завршено до почетка септембра, а концепција предвиђа да буду представљени људи, догађаји, иновације, културна и спортска достигнућа, која су позната у целом свету, а рођени су управо у Москви.
„Освртање ка прошлости, главним знаменитостима Москве и људима који су прославили град је главна концепција празновања предстојећег јубилеја“, рекао је шеф Одељења за културу града Москве Александар Кибовски.
Уочи Дана града у Москви ће бити отворено и 128 нових паркова.
Први пут је Дан града Москве обележен средином 19. века, када је прослављено 700 година престонице.
Москву је основао кнез Јуриј Долгоруки давне 1147. године, а према неким изворима име носи по реци Москви која протиче кроз овај град.
Престоница Русије је данас модерна метропола, богата културом и историјом, и један је од најважнијих светских градова.
Дан Москве се раније традиционално славио првог викенда септембра, али је таква пракса прошле године укинута јер се датум празника поклопио са годишњицом терористичког напада у Беслану, па је на нивоу града донета одлука да се свечаности организују другог викенда у том месецу.
Прошле године је празник обележен на више од 200 тргова, организовано је више од 200 бесплатних екскурзија, а грађани су могли да посете скоро 90 музеја. У прослави празника 2016. године учествовало је око 10 милиона људи.