Истраживање које је спровела организација „Хепинес воркс“, лондонска организација која истражује искуства запослених, утврдила је да је два пута више оних између 35. и 54. године који кажу да су незадовољни на послу, у поређењу са онима од 18. до 34. године.
Изгледа да је већа вероватноћа да ће млађи лаким ходом ићи насмејани на посао. Међутим, када стигнете до 35. године, то се све мења, а та опуштена шетња претвара се у осам сати маратонског бола, мучења и ужаса. Почињете да постављате питања попут: „Зашто ја?“, и: „Да ли сам учинио нешто лоше у прошлом животу да бих ово заслужио?“.
Дакле, да ли ваш посао постаје све неподношљивији што сте старији?
Истраживање „Хепинес воркса“ сугерише да што је особа старија, то је више подложна стресу — и то се дешава због чињенице да се са годинама повећава одговорност према послу и позицији на којој ради.
Више од трећине, 34 процената тридесетпетогодишњака и старијих, сматра да им је посао постао стреснији у односу на четвртину оних од 18 до 34 године.
Око 12 одсто оних од 35 до 54 година, а 17 одсто од преко 55 година, рекло је да се бори са балансом између посла и приватног живота у поређењу са 10 процената „миленијалаца“.
Студија истраживачког центра „Асошијетед прес-НОРЦ“ за истраживање јавних послова показала је да је 38 процената младих одраслих особа, млађих од 30 година, изразило дубоко задовољство својим послом. Дакле, чини се да старост можда није одлучујући фактор приликом утврђивања незадовољства каријером.
Међутим, студија такође потврђује резултате које су добили од „Хепинес воркса“, што указује на то да ова дубоко усађена незадовољства према вашој каријери расту што сте старији. До тренутка када напуните 50, нада да ћете икада бити задовољни послом постаје далеки сан.