У наставку преносимо делове његовог чланка.
Колико год је живот забаван док смо млади, једном када дођете у доба када вас стално муче бол у леђима, еректилна дисфункција и губитак памћења — да ли бисте заиста желели да живите заувек?
Према статистичару Џону Ејнмахлу, то није нешто због чега би ико од нас требало да се брине. Њихово истраживање, спроведено на 75.000 Холанђана који су умрли током протеклих 30 година, процењује да је максимални људски животни век око 115 година.
Иако се током тог временског оквира повећала просечна доб до које живимо, он верује да је горња граница остала иста.
Професор Ејнмахл и његови сарадници са Одсека за економетрику на Универзитету Тилбург утврдили су да је горња граница људског животног века 115,7 година за жене и 114,1 година за мушкарце.
У просеку, људи живе дуже, али најстарији међу нама нису остарили током последњих 30 година, рекао је Ејнмахл.
„Без обзира на то, горња се граница није променила“, додаје он.
Истраживачи у Америци дошли су до сличног закључка прошле године. Објавили су да се максимални животни век уједначио деведесетих година прошлог века и досегнуо највише до 115 година.
Међутим, у то истраживање не уклапа се Индонежанин Мбах Готхо који је умро прошле године, наводно у 146. години.
Мбах, из централне Јаве, прошле године је показао документацију у којој пише да је рођен 31. јануара 1870. године и по томе је био најстарији човек на свету.
Наравно, велик број људи му није веровао јер је био и велики пушач, али индонежанске власти потврдиле су да су папири исправни.
Индонезија је почела да бележи рођења тек 1900. године, па су могуће грешке, пише Досон.