Влада има 21 министарство, а три министарства — за повратак, локалну самоуправу и пољопривреду — водиће Срби. Влада је изабрана без расправе.
У краћем обраћању посланицима Харадинај је део излагања говорио на српском, поручивши да су Албанци увек поштовали друге народе, те да ће то чинити и он као будући премијер.
Харадинајева влада је у парламенту изабрана са 62 гласа, једним више од неопходне већине, после скоро три месеца од избора. Из протеста што се на гласање прешло без расправе, посланици Демократског савеза Косова бившег премијера Исе Мустафе и покрета Самоопредељење напустили су седницу.
Министри су одмах затим положили заклетву.
Први заменик премијера је лидер Алијансе за ново Косово Беџет Пацоли, који ће обављати и функцију министра иностраних послова.
Заменици премијера су и Енвер Хоџај из Демократске партије Косова, један кандидат Српске листе и Фатмир Љимај из Иницијативе за Косово.
Испред ДПК министри су Бедри Хамза који је изабран за министра финансија, Уран Исмаиљи за министра здравства, Бесим Бећај за министра иновација и предузетништва, Дурата Хоџа за министарку европских интеграција, Абелард Тахири за министра правосуђа и Кујтим Гаши за министра културе, омладине и спорта.
Из Алијансе за будућност Косова за министре су изабрани Рустем Бериша, за министра безбедносних снага Косова, и Паљ Љекај за министра инфраструктуре.
Из Алијансе за ново Косово Беџета Пацолија Фљамур Сефај је изабран за министра унутрашњих послова, Ваљдрима Луку за министра економског развоја и Аљбену Решитај за министарку животне средине и просторног планирања.
Српска листа ће имати једног заменика премијера, а за министре су изабрани Ненад Рикало за ресор пољопривреде, шумарства и руралног развоја, Иван Теодосијевић за министра администрирања локалне управе и Далибор Јевтић за ресор за заједнице и повратак.
Седници су присуствовали амбасадор САД Грег Делави, шефица Канцеларије ЕУ на Косову Наталија Апостолова, командант Кфора Ђовани Фунго и други међународни званичници и, наравно, многобројне новинарске екипе.
Танјуг