Акценат се пре свега ставља на нове аспекте подводног рата. За разлику од претходних вежби, у маневрима не учествују десантни бродови, и искрцавање маринаца више не спада у категорију централних елемената вежбе. Уместо тога, у маневрима учествују бродови, намењени за спасавање подморница. Такође, на вежбама ће учествовати руски противбродски авиони, руски и кинески противбродски хеликоптери, као и две подморнице, које се налазе у саставу руске Пацифичке флоте. Управо те подморнице ће бити у улози „жртава“, док ће сви остали бродови имати задатак да их спасавају.
Те вежбе имају велики практични значај, када је реч о размени искустава у организацији спасилачких операција, као и евентуалним заједничким операцијама у случају неке ванредне ситуације у којој би се могле наћи руске или кинеске подморнице. Осим тога, земље ће разменити искустава по питању подводног рата, што је од великог значаја за Кину.
Осим тога, у вежбама ће учествовати велики противподморнички брод „Адмирал Трибуц“, као и ракетни чамац „Р 11“.
Кинеску ратну морнарицу на вежбама представља, између осталог, разарач „Шиђаџуанг“, опремљен руским противавионским ракетним системом С-300 ФМ.
Повећање значаја подводног рата у руско-кинеским вежбама сведочи о јачању поверења између две земље, као и о спремности да размењују информације по том питању. Мада, руско-кинеска сарадња у тој сфери још није толико тесна, као што је тесна сарадња између Русије и Индије. На пример, Индија руске атомске подморнице купује на лизинг. Али може се претпоставити да Русија и Кина желе да имају слични ниво поверења и сарадње.