Парк ће бити изграђен поред Пупиновог моста и у парку ће, према израђеној студији изводљивости, бити отворено више од 1.000 високотехнолошких компанија са потенцијалом отварања неколико десетина хиљада нових радних места.
Поповић је након састанка са руководиоцима компаније Чајна роуд енд бриџ корпорејшен (ЦРБЦ), која ће градити парк, рекао новинарима ће пројекат бити вредан око 300 милиона евра и да ће га финансирати три велике кинеске банке: Експорт—импорт, Банка за развој и Кинеска банка за изградњу.
Пројекат ће се, како каже, реализовати у три фазе: прва вредна око 120 милиона, друга 100 милиона и трећа 80 милиона евра.
Поповић је нагласио да ће то бити најсавременији парк у коме ће бити присутне све велике компаније из региона.
Према његовим речима, меморандум о заинтересованости за учешће у овом парку је већ потписало више од 40 великих кинеских компанија.
„Врло смо конзервативни по питању рокова, желимо да у овој години учинимо напор да потпишемо комерцијални уговор. Радови сигурно могу да започну следеће године“, навео је Поповић.
Поповић, који је председник радне групе за реализацију тог пројекта, одржао је радни састанак са ЦРБЦ на коме су размотрени сви елементи који би требало да буду у новом индустријско-технолошко парку у Београду.
Српско-кинески индустријски парк у Београду је пројекат који је уз подршку кинеског државног руководства иницирао тадашњи премијер, а сада председник Србије, Александар Вучић током посете Кини 2015. године.
У новембру 2015. потписан је меморандум о разумевању између владе и ЦРБЦ о реализацији тог пројекта, а у мају 2017. протокол о сарадњи на развој Српско-кинеског индустријског парка у Београду.
Израђена је студија изводљивости пројекта од стране ЦРБЦ.
У септембру 2017. је формирана Радна група за реализацију тог пројекта, а на челу је министар Поповић.
ЦРБЦ је изградио мост преко Дунава између Земуна и Борче, а ангажован је и на изградњи ауто-пута на Коридору 11, на деоници Сурчин—Обреновац.