Он је информациону безбедност упоредио с тимским спортом. „Морамо да делујемо заједно. Ако ујединимо напоре, моћи ћемо да повећамо ниво заштите“, изјавио је Дукару на конференцији ОЕБС-а о сајбер-безбедности у Бечу.
Према његовим речима, НАТО се у борби против сајбер-претњи ослања на сарадњу с међународним организацијама, земљама-партнерима, научним круговима и индустријским сектором, имајући у виду заједничке интересе и вредности.
Дукару је позвао да се израде норме одговорног понашања у сајбер-простору, уз истовремено јачање ове сфере.
Он је навео да је НАТО раније сајбер-безбедност посматрао у својству техничког аспекта. Сада су се, међутим, приоритети променили и Алијанса је сајбер-безбедност почела да схвата као једну од основа своје политике.
„Наше снаге нису заштићене од ризика у области сајбер-безбедности, а ми се ослањамо на информациони простор у својим мисијама“, додао је помоћник генералног секретара.
Дукару је прецизирао да је НАТО уложио ресурсе у стварање система централизоване заштите информационе мреже од 60 интернет страница. Поред тога, у Алијанси се циљано спроводи сајбер-аналитика, чланице размењују информације, достављају оперативне податке који могу да послуже као основа за усвајање одлука, одржавају се вежбе.
„Сајбер-простор је у опасности, често је спорна територија, због тога смо одлучили да улажемо у заштиту безбедности у информационом простору, исто као што је штитимо у ваздушном простору, на мору и на копну“, навео је он и нагласио да су заштита и спремност да се одбију сајбер-напади приоритети у раду Алијансе.