Агенција наводи да је Талас то рекао на почетку међународне конференције о успоравању климатских промена у Бону, на којој учествују представници 200 држава.
Он је навео да ће текућа година бити нешто мало хладнија у односу на рекордну 2016.
„Ова, 2017. ће бити међу три најтоплије године од када се врше мерења“, рекао је Талас у обраћању делегатима.
У Бону данас почиње конференција о клими која ће трајати до 17. новембра, а скупом ове године први пут председава Фиџи.
Немачка је, као домаћин, за организацију издвојила 117 милиона евра, а када је о простору реч домаћин Бон је на обали Рајне направио прави шаторски град за 25.000 учесника — величине око осам фудбалских терена, пише „Дојче веле“.
„Дојче веле“ констатује да би овогодишњи разговори могли да буду тешки. Са једне стране због најаве председника САД Доналда Трампа о напуштању Париског споразума. Са друге стране, делегације би током конференције требало да разраде правилник, који би био усвојен на следећој климатској конференцији у Пољској, 2018. године.
Након вишегодишњих напора да се постигне јединство међу земљама, сада би на папиру требало дефинисати конкретне мере.
То је пре свега у интересу земаља које су посебно погођене климатским променама — острвске државе попут Фиџија, који ове године председава конференцијом ЦОП23.
„Мора се чути глас оних који су најрањивији“, рекао је још у мају премијер Фиџија Франк Бајнимарама. „Али заједно морамо да говоримо у име читавог света. На крају крајева, нико не може да побегне од климатских промена“, додоа је он.
Сједињене Америчке Државе, које су најавиле повлачење из Париског климатског уговора, представљаће подсекретар за политичке послове, Томас Шенон.
Конференцији ће присуствовати и председник Француске Емануел Макрон и немачка канцеларка Ангела Меркел, чији се долазак, као и других лидера, очекује крајем конференције, преноси АП.