„Нажалост, британски медији се практично увек позивају на необјављене документе и друге изворе затвореног карактера. Пошто се у последњим документима ове врсте, који се тичу руско-британских односа, износе лажне оптужбе на нашу адресу, обратили смо се универзитетима у Единбургу и Свонсију у Великој Британији и Берклију у САД с молбом да нам пошаљу материјале за истраживање. Сматрамо да руски стручњаци треба да имају могућност да се упознају с њиховом методологијом и да провере њихове закључке“, рекао је извор из руске амбасаде.
Према његовим речима, ако се има у виду антируска кампања која се у Великој Британији проширила након „свечаног обраћања“ премијерке Велике Британије Терезе Меј, ови документи „намећу мноштво питања, осим, наравно, ако нису поверљиви“.
„На ширем плану полазимо од тога да руски стручњаци треба да проверавају све тврдње у вези са ’руским мешањем у послове Велике Британије‘ које су деструктивне за руско-британске односе. Апсолутно не прихватамо неосноване оптужбе које, узгред, воде губитку поверења иностраних партнера у Лондон“, навео је представник Амбасаде Русије.