Пред улазак у зграду Вишег суда, Медојевић је саопштио да оптужницу види као „личну одмазду главног специјалног тужиоца Миливоја Катнића“.
„Покрет за промјене није основан да би прао новац. Специјални тужилац Миливоје Катнић има лични мотив против мене, што га чини неподобним да би водио поступак. Ово је одмазда за моју јавно изговорену ријеч о његовим активностима на дубровачком ратишту 1991. и 1992. године“, казао је Медојевић.
„Одговорност на Вишем суду је да једном коначно зауставе овакво понашање специјалног државног тужиоца који у овом случају користи чак и лични мотив и злоупотребљава своју уставну позицију, и умјесто да гони и открива криминалне радње и бори се против криминала, он се бори интезивно против Демократског фронта“, додао је лидер Покрета за промјене.
Иначе, суђење Небојши Медојевићу за прање новца многи у црногорској јавности перципирају као дио „специјалног рата“ који Државно тужилаштво води против Демократског фронта, чији је Медојевић један од лидера.
Главни разлог због којег се Медојевић као један од тројице лидера ДФ-а, попут својих колега Милана Кнежевића и Андрије Мандића, не налази на оптуженичкој клупи у процесу за „државни удар“, многи виде искључиво у чињеници да је ПзП, чији је Медојевић предсједник, странка која се у свом програму званично залагала за улазак Црне Горе у НАТО, па за Тужилаштво није било потребне идеолошке позадине да и Медојевић буде оптужен.
Ипак, чињеница да је Специјално државно тужилаштво експресно по завршетку октобарских избора против лидера ПЗП-а и његових сарадника отворило истрагу и подигло оптужницу за прање новца, док на другој страни, у фиокама тог истог тужилаштва годинама на ред чекају бројне афере високе корупције које немају свој судски епилог, многе аналитичаре наводи на сумњу да се заправо искључиво ради о наставку обрачуна режима са Демократским фронтом.
Тако је Вијеће Вишег суда у Подгорици разматрало оптужницу против Медојевића и још десетак особа, након чега је саопштено да ће се за 15 дана одлучити да ли ће оптужница бити потврђена.
У међувремену, сви адвокати одбране су затражили да поступак буде обустављен и да оптужница буде одбачена, јер како су рекли, у истој „нема ниједног доказа, а није дат ни опис дјеловања наводне криминалне организације“.
Адвокат Душан Радосављевић нарочито је истакао да су његови брањеници „дио политичке, а не чланови криминалне организације“, како је то покушано да се „вјештачки представи“ у оптужници, и додао је да је оптужница написана на „нејасан начин“, јер с обзиром да се ради о прању новца, нигдје нема описа „поријекла тог криминалног новца“.
„Оптужница је пуна недостатака, мишљења смо да треба да се обустави из простог разлога што у тексту оптужнице не постоје елементи бића кривичног дјела које се оптуженима ставља на терет. Оптужница је неписмена и у том смислу се не може ни испитати. Судско вијеће има велику одговорност да ли ће потврдити ту оптужницу јер ће у том тренутку преузети одговорност за нестручно поступање специјалног државног тужиоца. Ако којим случајем потврди ту оптужницу, ми ћемо доћи у ситуацију да се боримо са једним бесмисленим оптужним актом и то ће имати консеквенце кроз читав ток поступка“, поручио је Радосављевић.