Звиждуци током „Боже правде“, ареном одјекивало „Вуковар, Вуковар…“

© REUTERS / MARKO DJURICAРукомет: Србија - Хрватска
Рукомет: Србија - Хрватска - Sputnik Србија
Рукометна репрезентација Србије убедљиво је поражена у Сплиту од Хрватске 32:22 (14:9) на старту Европског првенства. Хрватски навијачи звиждали су приликом интонирања српске химне “Боже правде”. Чим се завршила химна, која се једва чула током извођења, крцатом Спаладијум ареном одјекивало је „Вуковар, Вуковар…“.

Од уводних минута Србија је била у заостатку од два гола, покушала је да се врати, али је у финишу првог полувремена домаћа селекција направила серију 4:0 за 14:9 и до краја лако одржала предност у бучној атмосфери пред 12.000 гледалаца у Спаладијум арени.

Хрватски навијачи - Sputnik Србија
Сви су на Риви, само Срба нема (видео)

„Орлови“ су имали доста проблема у организацији игре, тешко су стизали до голова, а на голу домаћина блистао је одлични Мирко Алиловић.

Хрвате су до тријумфа водили Мануел Штрлек и Лука Степанчић са по шест голова, исто толико је на другој страни дао Петар Ненадић, а Немања Зеленовић је постигао пет погодака.

Изабраници Јовице Цветковића дочекани су звиждуцима, чак и током интонирања химне „Боже правде“, уз повике: „Вуковар, Вуковар“.

У оквиру А групе, у којој се налазе Србија и Хрватска, Исланд је савладао Шведску 26:24.

Српски рукометаши наредни меч играју у недељу против Шведске од 18 сати и 15 минута, такође у Спаладијум арени.