Око
У углу код доњег капка постоји рупица која се зове лакримално језгро и из које заправо излазе сузе.
Рука
Око 86 одсто људи има мишић од лакта до длана који се назива palmaris longus. Уколико желите да сазнате да ли га и ви имате, додирните мали прст палцем и затегните мишиће зглоба. Мишић ће искочити уколико га имате. Научници верују да су га користили примати када су се пели по дрвећу и скакали са гране на грану.
Кожа
Кинески научници открили су да људи испуштају мало светла из коже, што доводи до светљења у мраку, нарочито у пределу чела, врата и образа. Ово светло је пак невидљиво људском оку.
Мишићи ушију
У спољашњем уву постоје три мишића који дозвољавају ушима да се покрећу, као код мачке. Ипак, немају функцију код модерног човека.
Мишићи који се активирају када се јежите
Јежење је проузроковано мишићима око фоликула власи, који се покрену када смо уплашени или узбуђени.
Мезентеријум
Пре две године додат је нови орган у анатомију човека. У питању је мезентеријум — орган се налази у нашем систему за варење и дуго се веровало да је сачињен од уситњених и одвојених структура. Није још увек познато чему служи.
Рожњача
Има шест слојева, а један је откривен тек 2013. У питању је „дуа слој“, који је веома танак.
Реп
Људски ембрион има реп до десете недеље развоја у стомаку. Тај реп касније срасте са кичмом. Ипак, у ретким случајевима дешава се да се беба роди са репом, који се онда хируршки одстрањује.
„Јакобсон“ орган
Помаже животињама да осете феромоне. Научници још увек дебатују да ли га имају и људи, јер је доказано да га током развоја, беба у стомаку има. Међутим, он временом нестане. Одрасли људи на оба назална пролаза имају рупицу која није повезана са неуронима у мозгу.