Русија је неколико пута нудила Британији своју помоћ у истрази тровања Скрипаља, али британске власти су одбијале сарадњу и чак су одбиле да доставе узорке нервног гаса који је коришћен у покушају убиства. Какву поруку шаљу британске власти?
— Постоји одређено лицемерје и британске владе и Запада у целини. Велика Британија је потписала Конвенцију о забрани хемијског оружја и морала би да се понаша у складу са одредбама овог међународног споразума и тиме Русији омогући да у току седам до десет дана обави сопствену анализу супстанце, као и да дозволи увид у сва документа и обави заједничку истрагу. Уместо свега тога, све се некако брзо одиграло, а јавности није предочен доказ, већ су Русију обавезали да дâ свој одговор у року од 24 часа. Не могу рећи да сам зачуђен што је Москва ове кораке оценила као прилично глупе.
Како ће се ова исхитрена оптужба одразити на узајамне односе Русије и Велике Британије, односно Запада уопште?
— Мислим да су односи у последње време у целини прилично хладни. Овај инцидент у најбољем случају ништа неће променити, али највероватније ће заправо довести до заоштравања кризе. Добро је што Русија инсистира на томе да она жели дијалог са Западом и Великом Британијом у питањима попут исламског тероризма. Засад Британија није донела одлуку о евентуалној сарадњи.
Како британски медији који нису под (не)посредном контролом владе представљају својој публици ово што се сад дешава?
— Суштински, велики део британских медија припада иностраним власницима, конкретно Американцима. Верујем да никада неће бити достављено и показано довољно доказа. Видели смо озбиљне доказе у случају Литвињенка, било је много фотографија. Али у овом случају, нема нити једне једине фотографије, на пример, неког од полицајаца који су радили на овом случају или фотографија самог Скрипаља или његове ћерке. Упркос чињеници да Велика Британија у последњих 6-7 година ништа не ради да побољшању односа са Москвом, надам се да ће руска влада и даље умерено и одмерено реаговати.