Одговора, као и досад, нема, иако би се морао добити јер је та база успостављена војнотехничким споразумом, после агресије НАТО-а на СРЈ 1999. и доношења Резолуције 1244.
Чињеница да се у овој бази налази најразвијенији високотехнолошки војни комуникациони центар у овом делу света, у који се сливају и где се размењују подаци не само из региона, већ и из дела који покрива Блиски и Средњи исток, сама за себе говори колико је та тачка битна.
У Бондстилу се налазе најмодернији покретни комуникациони системи који могу да успоставе везу са целим системом командовања америчких трупа, много даље од самог Косова. Томе треба додати и оперативну јединицу која је задужена за комуникацију и такозвано електронско ратовање. Она се састоји углавном од људи из војне обавештајне службе који су искуство стицали у ратовима у Авганистану и Ираку, а специјализовани су за извиђање на даљину.
Међутим, да ли се иза зидова ове базе дешава и нешто друго?
База Бондстил доводи се у везу са обуком албанских терориста, пре свега за специфичне задатке, али и у везу са људима који се баве шверцом дроге и присталицама ДАЕШ- а.
Чак су и косовски медији писали о томе да се у Бондстилу налази управо и нека врста регрутног центра одакле се Албанци шаљу на блискоисточна ратишта.
Људи који живе у близини Бондстила тврде да се главне активности тамо дешавају углавном ноћу и да је тада најживље. Из Бондстила никада нико није демантовао оваква писања и спекулације, па је готово немогуће за обичан народ да зна шта се заиста дешава у овој највећој војној бази у Европи.