Начелник Одсека за надзор државне границе, Војислав Драговић, каже да постоји могућност да се у одређеним случајевима, у одређеном повећању броја миграната, мимо редовних граница, прибегне за постављањем жичаних ограда на угроженим правцима.
Управо је мађарска влада раније најавила да ће, за случај мигрантске кризе, донирати Црној Гори бодљикаву жицу за покривање 25 километара државне границе. А у односу на тренутну ситуацију, важан фактор је споразум о реадмисији са Албанијом.
„Имамо неразумевање у погледу враћања тих особа, они се правдају често да у погледу документације за та лица, када их ми нађемо, да не постоје докази да су они били на територији Албаније“, каже Драговић.
А уз талас миграната долази и проблем њиховог кријумчарења.
Томе, каже Драговић, сведочи и последњи случај, када је особа која је кријумчарила мигранте, које је преузео у Тирани, превео илегално, поред граничног прелаза Сукобин и кренуо према Херцег Новом.
„Негде на потезу између Улциња и Бара је дубинском контролом, коју радимо са људима и у униформи и у цивилу, лишено слободе, мигранти су даље процесуирани“, каже Драговић.
Танјуг