Према информацијама листа, Дачић је овај јасан став Београда пренео британском амбасадору у Србији Денису Кифу, као и дипломатским представницима Уједињеног Kраљевства на Ист Риверу.
Наша страна резонује да је позиција Британије према седницама око КиМ недопустива, тим пре што ће они у јулу бити домаћин Самита Европска унија — Западни Балкан, где ће се опет заложити за стабилност региона који управо они најављеним дипломатским акцијама угрожавају, пишу „Новости“.
Седнице СБ УН о Косову, на којима се разматра извештај генералног секретара о стању на КиМ, одржавају се свака три месеца.
Извештаји су, према Резолуцији СБ 1244 обавезни, мада се у њој не прецизира колико често треба да се подносе, већ стоји да то треба да буде „у одговарајућим временским интервалима“.
Сједињеним Америчким Државама и Великој Британији на последњој седници СБ УН придружиле су се још четири западне чланице Савета безбедности у залагању за промену формата седница тог тела посвећених Косову, чему су се успротивиле Русија, Кина и Србија.
Вечерње новости