„Видимо особу која је растројена, која је, хвала Богу, мање-више здрава и чини се да ће бити добро. Она говори оно што треба да каже у ситуацији када око ње стоје људи и траже да одреагује на све што се дешава, уз помоћ унапред припремљеног саопштења, оправдавајући то чињеницом да ће јој тако бити лакше. Она је играчка у рукама оних људи који су извели целу ову операцију“, рекао је саговорник агенције.
Раније је на видео-снимку за агенцију Ројтерс Јулија Скрипаљ рекла да очекује да се врати у Русију. Она је такође поменула и помоћ коју је понудила Амбасада у Лондону, али је истакла да не жели да прибегава њеним услугама. Безруков сматра да је ова изјава превод са енглеског, јер структура језика није руска и постоје преведене конструкције. „Јасно је да су то припремили за њу. Највероватније јој је речено да је у њеном интересу да даје такву изјаву и она је то и урадила“, објаснио је обавештајац.
Мишљење Јулије Скрипаљ о инциденту највероватније су формирали други људи, сматра Безруков. „Она нема никакав алтернативни извор информација. Све до тога да могу да одштампају новине само за њу. То се ради на рачунару. Односно, чак и без присиле се њено мишљење може формирати. То није тешко учинити и она ће, наравно, увек на све реаговати онако како јој буде формирано мишљење“, рекао је стручњак.
Безруков сматра да је „случај Скрипаљ“ „апсолутно користан британској влади која, као прво, покушава да задржи свој утицај, а као друго, покрије унутарполитичке рупе — пад рејтинга и окрене Европску унију против Русије“.
Британски шпијун Сергеј Скрипаљ и његова ћерка Јулија отровани су 4. марта у британском Солсберију. Британска страна тврди да је у тровање Скрипаљевих супстанцом А234 умешана Русија, што Русија категорично негира. Сергеј Скрипаљ је средином маја након лечења пуштен из болнице, а Јулија је изашла из болнице још средином априла.