Москва је пријатељски дочекала три јапанска ученика из града Минамисома из префектуре Фукушиме, који су допутовали у Русију у оквиру пројекта „Заједно у Русију“. Они су дошли да би се лично захвалили држави која је много учинила при санирању последица разорног земљотреса и ужасне хаварије у нуклеарној електрани „Фукушима 1“, али и домаћинима испричали како се данас живи у граду погођеном великим разарањем.
Рунон, Итиноха и Јуто, млади изасланици из Јапана, посетили су Дечији театар песама и упознали су се са руском културом. У част доласка младих Јапанаца њихови руски вршњаци из Москве су припремили празнични програм. Скромни Рунон, Итиноха и Јуто су у почетку били повучени и тихи, а потом су и сами почели да певају, плешу и другарски ћаскају са руским домаћинима. Након приредбе, одржана је пројекција филма у московском Јапанском културном центру. Филм „Март“ говори о захвалности становника градића Минамисома за помоћ коју је Русија указала после земљотреса.
Пројекат „Заједно у Русију“ настао је на иницијативу групе јапанских навијача „Осмех за Јапан“. Према речима Хирокадзу Цунода, руководиоца те групе, циљ организације није само да својим присуством и навијањем подржи јапански тим, већ и да промовише херојске подвиге руских волонтера током санирања последица разарајућег земљотреса из 2011. године у Фукушими. Цунода користи прилику да се изнова захвали Русији, зато што је у одсудном тренутку пружила руку помоћи Јапанцима.
Одмах након разорног земљотреса руске власти су у два наврата слале екипе састављене од врхунских стручњака Министарства за ванредне ситуације. У акцијама потраге за преживелима је учествовало 156 руских спасилаца. „Росатом“ је послао 400 дозиметара за мерење индивидуалне дозе озрачености и пет хиљада специјалних заштитних маски. „Лабораторија Касперски“ је преко свог представништва у Јапану уплатила средства за помоћ страдалима и јапанском Црвеном крсту.