Албанци са југа Србије су након усвајања Закона о ратним меморијалима у Скупштини Србије наводили и да је Србија „кончуљским споразумом“ амнестирала све припаднике такозване ОВПБМ, те да нема ничег спорног у томе да се погинулим припадницима те терористичке формације подижу споменици.
Станковић је за Танјуг објаснио да је Изјава о демилитаризацији Ослободилачке војске Прешева, Бујановца и Медвеђе, која постоји само на енглеском језику, потписана у Кончуљу 2001. године и поновио је да то није „кончуљски споразум“.
„Изјаву о демилитаризацији ОВПБМ потписали су тадашњи шеф Канцеларије НАТО-а за СР Југославију Шон Саливен и команданти Ослободилачке војске Прешева, Бујановца и Медвеђе и том изјавом регулисано је да се наоружане формације разоружају, положе своје оружје и да се успостави мир на том простору“, казао је Станковић.
Додао је да је наша земља дужна да све уговоре и документа на које се обавезала поштује, као и да све своје уставне законе и конвенције о националним мањинама поштује и да примењује у свакодневном раду.
„То ми у нашем свакодневном раду, у сарадњи са општинама Прешево, Медвеђа и Бујановац, примењујемо и испуњавамо све задатке који су предвиђени тим документима“, закључио је Станковић.