Комеморацији у баптистичкој цркви присуствовало је 3.500 људи, међу којима чланови породице, сарадници, политичари, као и грађани Аризоне које је у Сенату заступао више од три деценије.
Бивши потпредседник САД, демократа Џо Бајден се од републиканца Мекејна опростио речима да га је сматрао братом са којим је имао пуно „породичних свађа“. Бајден се током говора расплакао.
Према његовим речима, Мекејн је био отелотворење основних вредности као што су правичност, искреност и поштовање и борио се за грађане међу политичарима чак иако се нису слагали о тим питањима.
Комеморативна служба је завршена звуцима песме Френка Синатре „Мој пут“ (My Way), преноси АП.
Ковчег са посмртним остацима Мекејна је затим војним авионом кренуо за Вашингтон где ће бити изложен у згради Конгреса у петак, а у суботу ће бити одржана служба у Националној катедрали у америчкој престоници.
Сенатор Мекејн ће бити сахрањен у Америчкој морнаричкој академији у Анаполису, у држави Мериленд.
Мекејн је у свом политичком тестаменту затражио да му на сахрани говоре бивши амерички председници Барак Обама и Џорџ Буш Млађи, али је и поручио да не жели присуство актуелног председника САД Доналда Трампа.
Нетрпељивост између Мекејна и Трампа почело је током кампање за председничке изборе 2016. године када је сенатор тврдио да Трамп није кадар за највишу функцију у САД.
Потом је, ипак, подржао Трампову номинацију унутар партије, али је подршку касније повукао. Током Трамповог мандата, Мекејн је често исказивао неслагање са политиком Беле куће.
На комеморацију није позвана ни Сара Пејлин, бивша гувернерка са Аљаске, која је када се он кандидовао на председничким изборима 2008. године била његов кандидат за потпредседника.