„Сигурна сам да сви имамо сумње у објективност емитовања канала РТ, који остаје инструмент пропаганде руске државе. Одлуку о томе да ли да се појаве на РТ људи доносе самостално, али требало би да им буде јасно да ризикују да их искористи руска држава као средство пропаганде“, одговорила је Мејова на питање једног од посланика да ли је прикладно да се бивши и актуелни посланици појављују на руској државној телевизији у светлу догађаја у Солсберију.
Премијерка је нагласила да се многи чланови парламента слажу са њеним гледиштем о РТ. „Такође бих рекла да се све ово односи на ’Прес ТВ‘ (иранска телевизија), чију лиценцу је одузео Офком (британски медијски регулатор)“, додала је Мејова.
Главна уредница РТ Маргарита Симоњан коментарисала је ову изјаву британске премијерке у вези са радом руске телевизије.
Над вами нависла угроза отставки, увольнения, отравления и метеоризма?
— Маргарита Симоньян (@M_Simonyan) September 12, 2018
Вините во всем RT.
„Тереза Меј говорила је у парламенту. У којем чланови њене партије — што се више не крије — планирају њену оставку. Над вама се надвила претња о оставци, отпуштању, тровању и пумпању? За све окривите РТ“, написала је Симоњанова на свом налогу на Твитеру.
РТ се суочава са ограничењима у раду у Великој Британији. Британско медијско регулаторно тело Офком покренуло је три нове истраге против телевизије РТ. Истраживања против наводних кршења отворена су против емисија на телевизијском каналу 26. априла и 4. маја 2018. и у вези са програмом Кросток од 20. априла.