Његово знање географије, познавање политичке карте света и главних карактеристика сваке државе и народа играју важну улогу и доприносе успеху Русије на међународној арени, преноси лист.
Као пример за то лист наводи случај када је Путин прекинуо говор министра пољопривреде Русије Александра Ткачева, који је говорио о испоруци свињског меса у Индонезију. Председник је објаснио да министар греши с обзиром да је реч о земљи у којој је око 87 одсто становништва муслиманско, због чега тамо није могуће извозити свињетину. За разлику од других светских лидера, Путин је свестан културне разлике у образовању и начину размишљања других народа, што му омогућава да води промишљенију политику, истиче лист.
Већ дужи низ година Путину се супротстављају западни лидери, који се апсолутно не разумеју у ова питања. На пример, Никола Саркози и Џорџ Буш нису знали разлику између шиита и сунита на почетку својих председничких мандата, што је довело до краха њихове политике на Блиском истоку, а исто важи и за данашње лидере. На пример, Доналд Трамп меша Аустрију и Аустралију, а Емануел Макрон назива Гијану, француску територију у Јужној Америци, острвом, додаје лист.
Лоше познавање географије западних лидера доводи их до потпуног неразумевања кључних међународних геостратешких питања. Као пример француски лист наводи да су се у Малију исламисти сматрали противницима француских интереса, али су у Сирији сматрани савезницима против Башара ел Асада. Разлог за то су слаби системи образовања на Западу, истиче лист. На пример, ова дисциплина није укључена у обавезни школски програм у САД, а у француским образовним институцијама географији скоро уоште не посвећују време. Други разлог за то је потпуно одсуство интересовања западних лидера, јер се они баве само економским и финансијским или још бескориснијим питањима.
Због тога они немају јасну дугорочну стратегију која би им омогућила да разумеју ко су им пријатељи, а ко непријатељи, које земље не би требало да избаце из равнотеже ради очувања мира у свету и какав је реалан однос снага између држава. Све ово доводи до многих геополитичких грешака за које плаћа цео свет. На пример, појава Исламске државе (ДАЕШ) је последица уништавања Ирака од стране Американаца 2003. године и подржавања оружаних побуњеника у Сирији.
Све ово објашњава због чега Русија својом јасном стратегијом у свим регионима света константно излази као победница из већине светских сукоба, иако су на политичком, економском и војном плану западне земље много јаче, закључује француски лист.