За антируски документ гласало је 66 земаља, против је било 19, а уздржаних већина — 72.
У резолуцији се изражава „озбиљна забринутост због постепене милитаризације Крима од стране Русије као окупационе силе“, као и ситуације на Црном и Азовском мору.
У резолуцији се истиче да је „присуство руских војних снага на Криму у супротности са националним суверенитетом, политичком независношћу и територијалним интегритетом Украјине“. У петој тачки оперативног дела такође садржи осуду Русије због изградње моста преко Керчког мореуза.
„(Генерална скупштина) такође осуђује растуће војно присуство Руске Федерације у деловима Црног мора и Азовског мора, као и ограничења која је Русија увела за пролазак страних бродова на Азовском мору“, истиче се у истом параграфу.
Потписници су позвали Москву да прекине дестабилизацију ситуације на полуострву, испоручујући на „територију Украјине“ оружје, укључујући и „нуклеарне летелице и ракете, оружје и муницију“.
#Polyanskiy: We deplore results of the vote on the #Ukrainian draft resolution. A group of UN member states, primarily from #NATO & #EU, encourage Ukrainians to new crimes and provocations in the name of Western political ambitions. We see them among the co-sponsors of the UNGAR. pic.twitter.com/3tQngnNBxe
— Russian Mission UN (@RussiaUN) December 17, 2018
Аутори документа изразили су забринутост због „бројних војних вежби руских оружаних снага“ на Криму, што би могло да „угрози регионалну безбедност, као и да има значајне дугорочне негативне еколошке последице“.
Москва је на усвајање документа реаговала са жаљењем. „Група држава-чланица УН, првенствено из НАТО-а и ЕУ, охрабрује Украјинце да почну са извршавањем нових злочина и провокација у име западних политичких амбиција“, истакао је заменик сталног представника Русије у УН Дмитриј Пољански на налогу мисије на Твитеру.