Он је рекао да САД неће оставити војску у Ираку да би напале Иран.
„Не, да бисмо могли да пратимо Иран. Све што желим је да могу да га пратим. Имамо невероватну војну базу у Ираку. Она је идеално лоцирана за праћење свих проблематичних региона Блиског истока, уместо да одемо одатле“, објаснио је Трамп.
Он је додао и да ће амерички обавештајци остати у Авганистану након повлачења америчких снага из те земље.
Истовремено, амерички председник је истакао да намерава да предузме потребне мере у случају да се тамо формирају нове групације, али је рекао да Сједињене Америчке Државе не планирају да издвоје 51 милијарду долара као што је то било прошле године, пошто је то „нечувен износ“.
Трамп је раније изјавио да је спреман да повуче војску из Авганистана уколико буде постигнут мировни споразум у тој земљи.
Говорећи о нуклеарном програму Ирана, он је навео да се не слаже са закључцима америчких обавештајних служби да се Иран придржава нуклеарног споразума.
„Имам обавештајну службу, али то не значи да морам с њом да се слажем“, рекао је Трамп, наводећи као пример председника Џорџа Буша Млађег, који је веровао обавештајним подацима да Ирак поседује „све врсте оружја за масовно уништење“.
„Ови обавештајци нису разумели шта раде и увели су нас у рат у коме никада није требало да учествујемо“, нагласио је Трамп.
Трамп је у мају објавио да се Вашингтон повлачи из нуклеарног споразума са Ираном. Он је такође навео да поново уводи све санкције против ове земље, укључујући и секундарне, односно против других земаља које послују са Ираном. Почетком новембра обновљене су санкције против иранског нафтног сектора.