За само два дана, колико је трајао форум, закључено је више од 400 споразума уредности од 768 милијарди рубаља. Ту нису убројани споразуми који се држе у тајности. Поређења ради, прошле године је потписано дупло мање споразума, односно 184 договора укупне вредности од 100 милијарди рубаља.
Вицепремијер Дмитриј Козак је навео да је на форуму учествовало више од 8.000 људи, а прошле године је било нешто више од 5.000 учесника. То показује да је направљен значајан напредак, оценио је Козак.
Према његовим речима, том догађају присуствовао је велики број учесника из иностранства, укључујући 15 представника бизниса из Сједињених Америчких Држава.
Форум су посетили и представници Јерменије, Немачке, Грчке, Италије, Кине, Белорусије, Украјине, Француске, Естоније, Јапана и других земаља. Српске привреднике из Рашке области су предводили градски челници Новог Пазара, Сјенице и Тутина, а такође током форума у Сочију послове је склапао и Драгомир Карић, сувласник компаније „Браћа Карић“.
Српски бизнисмени и општинске власти су у „јужну руску престоницу“ стигли ради остваривања контаката са руским компанијама и евентуалне сарадње.
Форум у Сочију је постао традиционална платформа за представљање инвестиционог и економског потенцијала Русије. На тој платформи се не разматрају само актуелна питања социјално-економског развоја Русије, него се представљају и конкретни пројекти, постижу договори, закључују уговори. Представници државних власти, бизнисмени и водећи експерти траже решења за горуће проблеме.
Председник Русије Владимир Путин се у „олимпијској престоници“ састао са лидерима Ирана и Турске са којима је разговарао о регулисању ситуације у Сирији, док је са белоруским колегом Александром Лукашенком размотрио билатералне односе, скијао и играо хокеј.
Форуму су присуствовали и лидер Крима Сергеј Аксјонов и још 79 регионалних лидера. Посебно место у раду форума је било посвећено изложби на којој су своје потенцијале представили руски региони.
Штанд Краснодарског краја је проглашен за најлепши. Заузимао је површину већу од 1.500 квадратних метара. Штанд је био подељен по тематским зонама, међу којима су били иновациона платформа „Паметан град“ и сектор посвећен филмској индустрији, на којем је аутограме потписивао и холивудски глумац Стивен Сигал, који планира да инвестира у Краснодарски крај.
Посебно је представљен пројекат у сфери туризма „Златни прстен Босфорског царства“, који обједињује четири субјекта: Краснодарски крај, Крим, Ростовску област и Севастопољ. Први туристи који ће проћи историјским местима југа Русије очекују се већ у марту.
Чукотка је представила пројекат за развој нафтних и гасних поља, Јакутија свој златни накит, Крим туристички и инвестициони потенцијал полуострва, Москва инфраструктурне и финансијске могућности града за инвеститоре, а Северни Кавказ је приказао своја скијалишта, која се убрзано развијају: Архиз, Ведучи и Елбрус.
„Елбрус чак није одмаралиште, него бренд. Ми градимо жичаре, инфраструктуру и презентујемо локације инвеститорима који долазе и реализују своје инвестиционе пројекте. Рецимо, скијалиште Архиз годишње посети око 350.000 људи. То су туристи са југа Русије, из Краснодара и Ростова, док око 15 одсто гостију долази из Москве и Московске области, Централног округа. Раније је то место сматрано зимским одмаралиштем, а сада га ми развијамо како би радио целе године. Градимо инфраструктуру, бициклистичке стазе, организујемо такмичења. Архиз је за кратко време изграђен од нуле. Недалеко од тог комплекса налази се насеље Доњи Архиз, па самим тим привлачимо локално становништво да одржава наше стазе и инфраструктуру, да учествује у животу тог одмаралишта и пружа своје услуге. Дакле, то је отворило и нова радна места“, рекао је за Спутњик Александар Белковски, заменик генералног директора корпорације „Одмаралишта Северног Кавказа“.
Многи региони су представили своје прехрамбене производе, који су могли да се пробају.
Руски инвестициони форум се одржава од 2002. године и традиционално окупља више хиљада учесника. Организатор је фонд „Росконгрес“.