Премијер Индије Нарендра Моди саопштио је да је 27. марта успешно тестирано противсателитско оружје које је погодило апарат на ниској орбити. Он је тај догађај оценио као историјски. Према његовим речима, до тог догађаја само су три државе (САД, Русија и Кина) постигле тај успех.
Шеф НАСА Џим Брајденштајн је изјавио да се током тестирања у орбити појавило 400 објеката космичког смећа, док је ризик од судара Међународне свемирске станице са остацима порастао за 40 одсто.
У презентацији директора Центра за космичке стандарде и иновације (ЦССИ) Дена Олтриџа и власника специјализованог сајта са подацима са сателита „celestrak.com“ Томаса Келса, објављеној на Јутјубу, наведен је списак од 24 космичка апарата којима прети највећа опасност од судара са деловима индијског сателита. Међу њима су четири руска сателита „Канопус В“ и белоруски космички апарат БКА.
У каталог Ратног ваздухопловства САД који је објављен на сајту space-track.org, унесено је 69 остатака индијског сателита, од којих се већ осам срушило на Земљу.
Остаци се налазе у орбити, на минималној висини од 115 километара до 282 километра и максималној од 166 до 2.200 километара. При томе, око 50 остатака лети у орбити око 400 километара изнад Међународне свемирске станице и потенцијално прети станици, изјавио је научни руководилац Института за космичку политику Иван Моисејев.
Индијски војни сателит „Микросат Р“ је послат у орбиту у јануару 2019. године са космодрома Шрихарикота. У тренутку када је уништен 27. марта ракетом пресретачем налазио се на висини од 270 километара.