У питању су резултати прелиминарне истраге коју је на конференцији за новинаре у Ријаду саопштио портпарол коалиције Турки ел Малки.
Он је навео да истрага у вези са нападом, за који су одговорност преузели Хути, и даље траје, као и да власти покушавају да утврде одакле је напад покренут, преноси Танјуг, позивајући се на Ројтерс.
Два дана након што је изведен напад на нафтна постројења „Сауди Арамко“, светски економски и политички моћници дискутују о томе какве ће последице то имати на уздрмано нафтно тржиште, односно како ће се развити ситуација после тврдњи САД да Иран стоји иза напада, а не Хути, који су преузели одговорност.
САД су објавиле сателитске снимке, као и тврдње обавештајаца који кажу да је Иран кривац за нападе на саудијска нафтна постројења, преноси „Би-Би-Си“.
Иран одбацује било какву умешаност у нападе 14. септембра, али неименовани амерички званичници су у разговору са америчким и страним новинарима навели да правац и обим напада стварају сумњу о умешаности Хута.
Доналд Трамп је изјавио да су САД спремне „као запета пушка“ за потенцијални одговор на нападе на нафтна постројења у Саудијској Арабији.
Напад на постројење „Сауди Арамко“ паралисао је производњу више од половине глобалног дневног извоза Саудијске Арабије и више од пет одсто светске дневне производње сирове нафте.