Низали су се твитови, а пратиоци су га углавном саветовали да обиђе српске манастире у Србији и да посети Косово и Метохију, а за храну су га упозорили да је „тешка“.
Осим тога што му је речено да посети етно села, пратиоци су му препоручили и да у Београду обавезно посети разрушену зграду Генералштаба, Амбасаду Кине, болницу Драгиша Мишовић, зграду РТС-а и споменик Милици Ракић.
„Прво што треба да обиђете то су манастири Косова и Метохије који су наши славни српски владари саградили. Успут свратите до енклава да видите како Срби данас тамо живе захваљујући вама“, наводи се у једном од твитова.
Било је и оних који су га посаветовали да се врати кући.
En Mari, naš ljubimac Lara i ja delimo oduševljenje što smo u Srbiji i što će Beograd, u narednih nekoliko godina, biti naš novi dom. Radujemo se i prvoj prilici da ugostimo naše klince i pokažemo im Srbiju. Šta nam savetujete da probamo od hrane i koja mesta da posetimo? pic.twitter.com/ylwu4MI2E6
— Ambassador Anthony Godfrey (@usambserbia) October 23, 2019
„Твоја земља је учинила страховите злочине према нашем народу и држави. И не показујете никаквог вида покајања и жеље да нас обештетите, да вратите отето и да казните екипу која је водила антисрпску политику. Ви сте непријатељи српског народа.“
У осврту на српску кухињу саветовали су га да проба специјалитете са роштиља, ајвар и сјенички сир.
„Пробајте ’јела земаља које нису признале Косово‘ сваке недеље у кафани Павле Корчагин. Ако пружите подршку ручак ће бити бесплатан“, уследио је шаљив коментар.
Било је оних који су му замерили што се на Твитеру обратио на латиници.
„Поштовани господине амбасадоре у Србији се чита и пише на нашем писму српској азбуци, те вас најлепше молим да нам се тако и обраћате! Унапред захвалан.“
Нови амбасадор Сједињених Америчких Држава у Србији Ентони Годфри стигао је јуче у Београд.
Амбасадор Годфри је каријерни дипломата у класи министра-саветника. Од 2015. до 2019. године био је најпре министар-саветник за политичка питања, а затим и заменик амбасадора САД у Москви. Од 2013. до 2015. године био је на челу Канцеларије за Ирак у Бироу за Блиски исток Стејт департмента и министар-саветник за политичка питања у Амбасади САД у Багдаду, од 2012. до 2013. године.