„Оне (САД) у последње време, по правилу, демагошки оспоравају оправданост наше идеје да се на државном нивоу прихвате не само правно обавезујући споразуми у овој области, већ и да државе буду у обавези да прве не размештају оружје у свемиру“, изјавио је Рјабков.
Он је позвао колеге у Вашингтону да не прелазе преко предлога Русије, измишљајући изговоре за њихово игнорисање, већ да се бар на тренутак замисле у чему је смисао тих идеја.
Рјабков се осврнуо и на извештај америчког Стејт департмента за 2019. годину о поштовању споразума у области контроле наоружања, неширења и разоружања, рекавши да Русија није предузимала никакве акције којима би прекршила своје обавезе забране нуклеарних тестирања.
„Што се тиче критика које нам из Вашингтона стижу више од пола године о томе да наводно не поступамо у потпуности у складу са сопственим мораторијумом на нуклеарна тестирања, понављамо да нисмо предузимали ништа што би укључивало елементе одступања од наших обавеза, које произилазе из нашег једностраног мораторијума на нуклеарне пробе и из наше ратификације Споразума о забрани нуклеарних проба“, истакао је Рјабков.
Раније је у извештају Стејт департмента који је достављен Конгресу, саопштено да Сједињене Америчке Државе сматрају да је Русија вршила експерименте везане за нуклеарно оружје, који су изазвали ослобађање нуклеарне енергије.