Он је истакао да се та велика грађевина појавила изузетно брзо захваљујући координисаном раду свих људи.
„Наравно, храм Победе мора да има симболичан датум - 9. мај 2020. године, у част 75. годишњице Велике победе (у Другом светском рату). У том тренутку када је камен постављан, прелиминарна скица је већ била спремна, али је истовремено Сергеј Кужугетович (Шојгу, руски министар одбране) одлучио да формира два савета: једно техничко, друго уметничко“, изјавио је Иванов.
Он је рекао да су у раду савета учествовали познати скулптори, дизајнери и архитекте, а сваки од њих је уложио „срце и душу“ у свој рад, трудећи се да „одбране“ све одлуке у изградњи храма.
„У почетку су били помало скептични, јер је екстеријер храма нестандардан. Веома је тешко комбиновати бруталност, војску и оружане снаге, што треба да симболизују снагу, победу и свете каноне. Чини ми се да смо у потпуности успели да остваримо циљ. Стране делегације и амбасадори који су посетили храм, говоре да је храм осмо чудо света“, рекао је Иванов.
Раније је руски заменик министра одбране изјавио да су приликом изградње и у процесу настанка храма коришћене најнапредније технологије, укључујући холограме.