Милашиновић за београдски "Недељник" каже да се о утицају вируса и степена напада на кардиоваскуларни систем много нагађа и мало зна, али напомиње да постоји на десетине студија које говоре о променама на срчаном мишићу које личе на "миокардитис" (неки извори говоре о преко 50 одсто оболелих од ковид-19).
“Док се утицај овог корона вируса не дефинише, разум налаже да се особе које су преболеле вирус чувају сваког већег физичког напора (који би убрзавао пулс) три до шест месеци, какав је, иначе, приступ миокардитисима, а у случају тегоба (замор, убрзан или неуједначен пулс у миру, нелагодност или бол у грудима, недостатак ваздуха при мањим напорима), требало би урадити ванредни кардиолошки преглед”, истакао је доктор Милашиновић.
Он је казао да је актуелна пандемија показала да у будућности треба обратити пажњу на стање јавног здравства, те назначава да су сада страдали они региони света у којима је јавно здравство "систематски уништавано на рачун приватног".
Према речима овог стручњака, један од важних елемената у епидемији, односно након ње, јесте "посттрауматски стресни синдром".
Очекује се, наводи он, да ће чак 20 одсто становништва имати озбиљне психолошке проблеме.