Историјски рекорд: Роналдо други играч на свету који је дао више од 100 голова за репрезентацију

© Sputnik / Нина Зотина / Уђи у базу фотографијаРоналдо слави други погодак на мечу
Роналдо слави други погодак на мечу  - Sputnik Србија
Португалски фудбалер Кристијано Роналдо постао је вечерас тек други играч у историји који је постигао 100 и више голова у репрезентативном дресу, пошто је у дуелу са Шведском био двоструки стрелац.

Роналдо (35) је јубиларни 100. гол постигао на самом крају првог полувремена меча против Шведске у Лиги нација и то на себи својствен начин - дивним шутем из слободног ударца са двадесетак метара.

Али ту није стао. Голгетерски салдо је повећао на 101 другим поготком у 72. минуту, чиме су Португалци славили против Шведске са 2:0.

Португалац је тако постао први Европљанин који је дошао до 100 и више постигнутих голова у репрезентацији, а други је свих времена, иза Иранца Алија Деија, који је 109 пута био стрелац.

Први гол у сениорској репрезентативној каријери Роналдо је постигао у поразу Португалије у мечу са Грчком 2:1, на Европском првенству 2004.