Раније је Ованисјан изјавио да је азербејџанска војска пребацила у Нагорно-Карабах нове снаге и кренула у офанзиву. Министарство је додало да су јерменске снаге обориле три војна авиона Азербејџана.
„Ноћас су вођене жестоке борбе“, написао је Ованисјан на Фејсбуку.
Портпаролка Министарства Шушан Степањан прецизирала је да су се борбе водиле у северном и јужном правцу контакт линије.
„Непријатељ је концентрисао велике снаге на ова крила и прешао у офанзиву. Јерменске јединице заустављају напредовање непријатеља, наносећи му велике губитке“, саопштила је Степањанова на Фејсбуку.
Са своје стране, председник непризнате Републике Нагорно-Карабах Араик Арутјуњан рекао је да се заједно са јединицама специјалних снага упутио на прву линију фронта.
„Дуж читаве линије додира воде се тешке борбе различитог интензитета. Градови, међу којима и главни град Степанакерт, изложени су артиљеријском гранатирању. Нација и домовина је под претњом... Сходно томе, заједно са јединицама за специјалне намене, крећем према првој линији како бих учествовао у борби, јер ћу на првој линији бити кориснији него у позадини“, написао је Арутјуњан на својој страници на Фејсбуку.
Министарство одбране Азербејџана раније је саопштило да су оружане снаге ове земље заузеле нова упоришта на контакт линији у Карабаху.
„Трупе азербејџанске војске, успешно напредујући у назначеним правцима, заузеле су нова упоришта и очистиле територију од непријатеља. Током борбених дејстава уништена је значајна количина људства, војне и друге технике, као и непријатељског наоружања“, наводи се у саопштењу прес-службе Министарства одбране Азербејџана.
Ситуација у Нагорно-Карабаху ескалирала је крајем септембра. Баку и Јереван међусобно се оптужују за избијање сукоба. У Јерменији је објављено ратно стање и општа мобилизација. У Азербејџану је уведен полицијски час и делимична мобилизација.
Лидери Русије, Сједињених Америчких Држава и Француске позвали су Јереван и Азербејџан да хитно прекину сукобе и започну преговоре без предуслова.