Он је то изјавио говорећи о недавно потписаном Вашингтонском споразуму као гост Конференције Српско-америчких лидера (САЛЦ).
Гренел је у свом обраћању навео да су његов отац и браћа хришћански мисионари, а да је приступ Трампове администрације да „прво створи услове за економски напредак у региону Западног Балкана, па да се потом позабави политичким питањима“ и додао:
„Ако погледате пажљиво и Господ наш, Исус Христос, прво је решавао суштинске проблеме људи којима је ишао у сусрет, хранио их је, појио, лечио, пре него што би их учио или покушавао да их обрати себи“.
Он се такође осврнуо и на потребу изградње поверења између Срба и Американаца.
„Ја сам рекао председнику (Србије Александру) Вучићу, верујте нам и дајте нам шансу, јер ми имамо другачији приступ од оних који се већ 30 године баве овим питањима, а не могу да их реше“, навео је Гренел.
Гренел је казао да се кроз Вашингтонски споразум и отварање канцеларије америчке Развојне финансијске корпорације у Београду, Вашингтон пружа руку не само политичким актерима, већ и српском приватном сектору, што би могло да помогне у изградњи чвршћих односа између Србије и Америке у будућности.
We are grateful to @RichardGrenell Special Advisor to @realDonaldTrump on Serbia-Kosovo, for today’s briefing with the members of our community. Among the discussed topics were the economic normalization measures agreed by President Vucic and Prime Minister Hoti at the...(1/3) pic.twitter.com/WOifeliOBO
— Serbian American Leadership Conference (@SerbianLeaders) October 6, 2020
Руководство САЛЦ-а је на крају конференције изразило захвалост Гренелу на јучерашњем брифингу са члановима српске заједнице у Америци. Сматрају да је веома битно што су добили прилику да у отвореном дијалогу размијене мишљење и поставе питања важна не само за српску заједницу у Америци, већ и српски народ у целини.
„Делимо уверење да су добри односи САД и Србије кључни за стабилност, развој и просперитет у читавом балканском региону“, истакли су организатори, преноси ИН4С.
Организација САЛЦ окупља младе људе српског порекла који желе да кроз учешће у политичком животу САД допринесу бољем развоју односа између Вашингтона, Београда, Подгорице и Бањалуке.
Прочитајте још: