„Парлер је експлодирао. Додају се хиљаде корисника у минути и паралелно решавају технички проблеми због преоптерећења“, рекао је радио водитељ и већински деоничар Парлера Дан Бонгино.
Он је негирао гласине да је платформа продата.
All,
— Dan Bongino (@dbongino) November 8, 2020
Parler has NOT been sold. I assure you, as an owner of the company, that if we sold it, I would know! Parler has exploded. We’re adding thousands of users per minute & were working out the glitches as a result. But don’t buy internet BS rumors from hoaxsters. I own Parler.
Нагли пораст броја нових корисника учинио је Парлер данас најпреузиманијом апликацијом у Америци у Гугл продавници, претекавши платформе као што су Тик-Ток, Инстаграм и Твитер.
Пре јуна, Парлер је у просеку имао око 2.000 преузимања. Његова база корисника удвостручила се тог месеца, на око 1,5 милиона, након што је Твитер почео да уводи драстичне мере обележавања и брисања постова.
I heard that Parler had 2 million new acts that were added today and they are on OVERLOAD!!
— ♥️𝒜𝓃𝑔𝑒𝓁 𝒲𝒶𝓇𝓇𝒾𝑜𝓇𝟦𝒯𝓇𝓊𝓂𝓅 (@AngelWarrior321) November 9, 2020
Парлер сада додаје онолико корисника у минути колико је некад стицао у једном дану.
Побуна коју су водили конзервативци, уследила је након што су Твитер и Фејсбук сузбили извештаје о наводном ширењу утицаја породице демократа кандидата Џоа Бајдена, закључавањем налога Њујорк поста на две недеље, који је први објавио причу, на две недеље. Твитер је такође означавао постове председника Доналда Трампа и његових присталица, укључујући поруке у којима се спомиње изборна превара, као „спорне“.
Хендерсон, Парлер са седиштем у Невади, основали су 2018. године софтверски инжењери Џон Маце и Џаред Томсон.
“We believe these people are thieves. The big city machines are corrupt. This was a stolen election. Best pollster in Britain wrote this morning that this clearly was a stolen election, that it’s impossible to imagine that Biden outran Obama in some of these states.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 8, 2020
Имао је око 4,5 милиона корисника пре избора 3. новембра.
Међу тим корисницима били су истакнути конзервативци, као што су Трампов адвокат Руди Ћулијани и Ерик Трамп.
Неки од његових најактивнијих корисника — попут шефа ИнфоВарс-а Алека Џонса, оснивача компаније Proud Boys Гевина Мекинса и писца Мила Јанопулоса — избачени су са других платформи.
Маце, који је извршни директор Парлера, рекао је да база корисника компаније постаје све разноврснија како се погоршава цензура на другим платформама.