Јокић близу трипл-дабла, лоше шутерско вече Покушевског

© AP Photo / Mark J. TerrillНикола Јокић у дресу Денвер Нагетса
Никола Јокић у дресу Денвер Нагетса - Sputnik Србија
Никола Јокић, центар репрезентације Србије, одиграо је веома добру утакмицу у победи Денвер Нагетса против Портланд Трејлблејзерса.

Центар из Сомбора дириговао је нападом екипе из Колорада која је рутински изашла на крај са Портландом – 126:95.

Јокић није форсирао, на терену је провео свега 25 минута, а меч је завршио са 12 поена, 11 скокова, осам асистенција и две блокаде, уз 4/7 из игре, 2/2 за три поена и 2/2 са линије за слободна бацања.

Српски кошаркаш неутралисао је центра из Босне и Херцеговине Јусуфа Нуркића који је остварио учинак од седам поена, осам скокова и две асистенције.

Нагетси су од прве четвртине наметнули свој ритам и све до краја одржавали су двоцфирену предност. Јокић је хранио саиграче лоптама, а најефикаснији био је ветеран Пол Милсеп са 18 поена.

Пратили су га Џамала Мареј са 16, Дозир је додао 15, поменути Јокић је имао 12/11/8, док су по десет поена убацили Портер јуниор и Бол Бол

У екипи из Орегона Ковингтон је постигао 15 поена, а по 14 су убацили Лилард, Ентони и Кантер.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски није имао најбоље вече у поразу Оклахоме од Чикага – 124:103.

Покушевски, који још није напунио 19 година, играо је 23 минута, био је активан, али лопта није хтела у кош.

Утакмицу је завршио са седам поена, седам скокова, две асистенције и две украдене лопте.

Из игре је шутирао свега 2/11, за три 1/6, али овакве бројке не треба да брину навијаче. Важно је да популарни Поку добија минуте и да се не плаши да шутне.

Булси су до тријумфа дошли захваљујући одличној другој и трећој четвртини. Предводио их је Коби Вајт са 27 поена, Лавин је убацио 24, а руки Вилијамс је додао 13.

Код Тандера бољи од осталих био је Ал Хорфорд са 15 поена и седам скокова.